• ComputerKreiptis internetu

  • Phone8 661 06 300

Apklausa: saugi paskola – ta, kuriai netaikomi delspinigiai

Dažnai vartojimo kreditas imamas būtiniausioms gyvenimo išlaidoms padengti, todėl svarbu, kad jis netaptų našta. Šiame kontekste svarbiu tampa saugios paskolos terminas, reiškiantis, kad paskolos gavėjas, laikydamasis sutarties sąlygų, nepaklius į skolų karuselę. Visuomenės apklausa atskleidė, kad tautiečiams terminas saugi paskola pirmiausia asocijuojasi su delspinigių netaikymu vėluojant mokėti paskolos įmokas.

Apklausos, kurią inicijavo „Provident Finansai“,  dalyviams buvo pateikti šeši pagrindiniai vartojimo paskolą apibūdinantys teiginiai, kuriuos paprašyta reitinguoti nurodant, kuris jų labiausiai ir kuris mažiausiai asocijuojasi su saugia paskola. Beveik pusė respondentų pagrindiniu saugios paskolos kriterijumi nurodė delspinigių nebuvimą. Antroje vietoje dažniausiai buvo įvardinamas kriterijus apie aiškiai išdėstytas kredito sąlygas ir visus mokesčius.

„Pabrangęs vartojimo kreditas – ženklas, kad jo gavėjas galimai susidūrė su problemomis grąžinant paskolą.  Tačiau tokios situacijos būtų galima išvengti labiau domintis kredito sąlygomis, nes ne visais atvejais, susidurus su sunkumais grąžinti paskolą, ji pabrangsta, – kalba „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė. – Atidus paskolos sutarties skaitymas ir konsultavimasis su paskolos davėju užkerta kelią didesniems įsikolinimams. Deja, dar ankstesnės apklausos parodė, kad tautiečiai skaityti sutarčių nėra linkę. Vadinasi, esant tokiems įpročiams dar svarbesnis vaidmuo tenka kredito davėjui, o mūsų atveju, kredito tarpininkui, kuris sprendimą išduoti paskolą priima tik susitikęs su potencialiu klientu jo namuose.“

Apklausa parodė, kad ne mažiau svarbiu saugios paskolos kriterijais yra laikoma išsami konsultacija apie suteiktą kreditą bei kilus sunkumams galimybė paskolos gražinimą atidėti be jokių papildomų mokesčių. Dažniausiai respondentai šiems teiginiams atitinkamai skyrė trečią ir ketvirtą vietas.

 

„Paprasčiau sakant, paskola yra saugi tuomet, kai jos suma sutarties pradžioje ir pabaigoje nesikeičia. Pavyzdžiui, kaip mūsų atveju, kai pasirenkama įmokų surinkimo namuose paslauga. Apskritai, atsakomybė paskolos išdavimo procese tenka abiem pusėm – ir paskolos teikėjui, ir gavėjui. Pirmasis turi atsakingai įvertinti kliento galimybes. Tuo tarpu paskolos gavėjas turi atidžiau domėtis paskolos sąlygomis, žinoti, kaip keistųsi ir ar keistųsi aplinkybės, jeigu paskolą būtų vėluojama gražinti,“ – akcentuoja Dovilė Krinickienė. 

Kas yra saugi paskola

Mažiausiai su saugia paskola tautiečiams asocijuojasi tokie teiginiai, kaip galimybė bet kada pasikonsultuoti dėl paskolos, o taip pat – griežto įmokų mokėjimo grafiko nebuvimas.

Visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“ vasarį atliktoje apklausoje dalyvavo 1002 18–75 metų amžiaus Lietuvos gyventojai. Jos metu buvo tikimąsi išsiaiškinti, su kuo gyventojams laasocijuojasi saugia paskola.

Apie „Provident Finansai“

„Provident Finansai“ priklauso tarptautinei finansų grupei IPF, turinčiai 130 metų veiklos patirtį bei 2,64 mln. klientų visame pasaulyje. Tarptautiniu mastu IPF turi maždaug 7000 darbuotojų bei 30 000 kredito tarpininkų ir yra vienas iš didžiausių britų darbdavių Vidurio ir Rytų Europoje. Grupė veiklą vykdo trylikoje rinkų: „Provident“ vardu – Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Meksikoje, Rumunijoje, Lietuvoje bei Bulgarijoje, o nuo 2015 m. vasario, įsigijus „MCB Finance Group plc“ – Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Australijoje. Šiemet grupė žengs į Ispanijos rinką. IPF akcijos kotiruojamos Londono bei Varšuvos biržose.

Daugiau informacijos:  

Laura Puidokaitė | Provident Finansai Korporatyvinių reikalų vadovė El. p. laura.puidokaite@provident.lt  

Gintarė Žalytė-Štarienė | Publicum Mob. tel.  +370 613 98 447 El. p.  g.stariene@publicum.lt