• ComputerKreiptis internetu

  • Phone8 661 06 300

„International Personal Finance plc“ investicijos Lietuvoje pernai siekė 4,88 mln. eurų

Lietuvoje bendroves „Provident Finansai“ ir nuo šių metų vasario „MCB Finance Group plc“ (MCB) valdanti Jungtinės Karalystės įmonių grupė „International Personal Finance plc“ (IPF) paskelbė metinius finansinius rezultatus bei strateginius planus 2015-iesiems. Bendrovės pelnas ir toliau stabiliai auga, o šių metų planuose numatoma plėtra ne tik vystant esamus produktus bei pristatant naujus, bet ir planuojama įsitvirtinti skaitmeninio verslo segmente.

Grupės pelnas prieš mokesčius ir nenumatytas išlaidas 2014 metais augo 5 proc. ir sudarė 123,5 mln. svarų sterlingų (158,56 mln. Eur), o grupės pajamos didėjo 13 proc. Klientų skaičius išaugo 2,4 proc. – iki 2,640 mln., o kreditų skirta 4,7 proc. daugiau, t. y. daugiau nei 1 mlrd. svarų sterlingų (daugiau nei 1,3 mlrd. Eur).

Vienas svarbiausių šių metų strateginių prioritetų – skaitmeninio verslo plėtra. „Numatoma, kad pernai metų pabaigoje Lenkijoje pristatytas prekės ženklas „Hapi” ir šiemet įsigyta bendrovė MCB pagreitins kompanijos plėtrą bei padės įtvirtinti pozicijas Lietuvos ir Lenkijos vartojimo kreditų rinkose. Be to, pastarosios bendrovės įsigijimas naudingas įmonių grupei ir tuo, kad turime galimybę plėstis keturiose naujose rinkose – Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Australijoje. Taigi nuo šių metų IPF veiklą vykdo jau net trylikoje šalių“, – kalbėjo IPF generalinis direktorius Gerardas Ryanas.

Remiantis metine IPF ataskaita, bendros investicijos į naujas rinkas 2014 metais siekė 9 mln. svarų sterlingų (11,55 mln. Eur), iš kurių 3,8 mln. svarų sterlingų (4,88 mln. Eur) buvo skirta Lietuvai. Iš viso per pusantrų metų IPF investicijos mūsų šalyje jau siekia 5,7 mln. svarų sterlingų (7,32 mln. Eur).

„Nepaisant pakankamai konkurencingos aplinkos Lietuvoje, matome perspektyvas tolimesnei plėtrai. Mūsų kompanijos išduodamų paskolų rodikliai yra geri ir retrospektyviai vertinant pusantrų metų veiklą šioje šalyje matyti, jog betarpišku bendravimu su klientais pagrįstas verslo modelis pasiteisino“, – teigė generalinis direktorius Gerardas Ryanas.

Lietuvoje „Provident Finansai“ nacionaliniu mastu veikia jau beveik metus. Klientų skaičius šiandien siekia maždaug 7000. Pagrindiniuose ir regioniniuose įmonės filialuose dirba 75 nuolatiniai darbuotojai, o kredito tarpininkų skaičius siekia beveik 300. Tarptautiniu mastu IPF turi maždaug 7000 darbuotojų bei 30 000 kredito tarpininkų ir yra vienas iš didžiausių britų darbdavių Vidurio ir Rytų Europoje.

Apie „Provident Finansai“

„Provident Finansai“ priklauso tarptautinei finansų grupei IPF, turinčiai 130 metų veiklos patirtį bei 2,64 mln. klientų visame pasaulyje. Tarptautiniu mastu IPF turi maždaug 7000 darbuotojų bei 30 000 kredito tarpininkų ir yra vienas iš didžiausių britų darbdavių Vidurio ir Rytų Europoje. Grupė veiklą vykdo trylikoje rinkų: „Provident“ vardu – Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Meksikoje, Rumunijoje, Lietuvoje bei Bulgarijoje, o nuo 2015 m. vasario, įsigijus „MCB Finance Group plc“ – Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Australijoje. Šiemet grupė žengs į Ispanijos rinką. IPF akcijos kotiruojamos Londono bei Varšuvos biržose.

Daugiau informacijos:  

Laura Puidokaitė | Provident Finansai Korporatyvinių reikalų vadovė El. p. laura.puidokaite@provident.lt  

Gintarė Žalytė-Štarienė | Publicum Mob. tel.  +370 613 98 447 El. p.  g.stariene@publicum.lt