• ComputerKreiptis internetu

  • Phone8 661 06 300

Apklausa: euras elgsenos valdant asmeninius finansus beveik nepakeitė

Daugelio mažesnes pajamas gaunančių lietuvių įpročiai finansų valdymo srityje įvedus eurą nepasikeitė, parodė apklausa. Pastaroji taip pat atskleidė, kad tarp keitusių savo elgseną daugiausia buvo vyresnio amžiaus žmonių. Apklausą telefonu atliko „Provident Finansai“ skambučių centro darbuotojai.

Vos vienas iš keturių apklausoje dalyvavusių nurodė keitęs savo įpročius valdant šeimos biudžetą. Dažniausiai taip atsakė vyresni nei 45-erių respondentai bei daugiau moterys nei vyrai. „Ne paslaptis, kad moterys dažnai geriau nei vyrai žino šeimos narių poreikius, tad joms tenka ir kasdienių šeimos finansų valdymo atsakomybė. Būtent toks šeimos biudžeto valdymo pasiskirstymas ir galėjo lemti tai, jog moterys dažniau nei vyrai teigė pakeitusios savo įpročius“, – kalba „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė.

Taupymas ir išlaidų fiksavimas – pagrindinės minėtos priežastys tų respondentų, kurie po sausio 1-osios kitaip nei iki tol pradėjo valdyti savo finansus. Mažiausiai buvo atsakiusių, kad įvedus eurą pradėjo save riboti kasdienio apsipirkimo metu.

„Pernai rudenį taip pat atlikome apklausą apie pasirengimą naujos valiutos įvedimui. Tąkart taip pat didžioji dauguma atsakė manantys, kad jų įpročiai valdant šeimos biudžetą po sausio 1-osios nesikeis. Abiejų apklausų rezultatų palyginimas patvirtina, jog žmonės pokyčius priėmė ramiai ir buvo tam pasiruošę“, – kalba Dovilės Krinickienė.

Apklausoje apie elgseną įvedus eurą dalyvavo 300 dėl asmeninės vartojimo paskolos besikreipiantys 18 metų ir vyresnio amžiaus Lietuvos gyventojai. Apklausa telefonu vykdyta šiemet sausio-vasario mėnesį.

Apie „Provident Finansai“

„Provident Finansai“ priklauso tarptautinei finansų grupei IPF, turinčiai 130 metų veiklos patirtį bei 2,64 mln. klientų visame pasaulyje. Tarptautiniu mastu IPF turi maždaug 7000 darbuotojų bei 30 000 kredito tarpininkų ir yra vienas iš didžiausių britų darbdavių Vidurio ir Rytų Europoje. Grupė veiklą vykdo trylikoje rinkų: „Provident“ vardu – Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Meksikoje, Rumunijoje, Lietuvoje bei Bulgarijoje, o nuo 2015 m. vasario, įsigijus „MCB Finance Group plc“ – Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Australijoje. Šiemet grupė žengs į Ispanijos rinką. IPF akcijos kotiruojamos Londono bei Varšuvos biržose.

Daugiau informacijos:  

Laura Puidokaitė | Provident Finansai Korporatyvinių reikalų vadovė El. p. laura.puidokaite@provident.lt  

Gintarė Žalytė-Štarienė | Publicum Mob. tel.  +370 613 98 447 El. p.  g.stariene@publicum.lt