• ComputerKreiptis internetu

  • Phone8 661 06 300

Bendrovė „International Personal Finance plc“ (IPF) įsigijo „MCB Finance Group plc“

2014 m. gruodžio 19 d., paskelbusi apie planus įsigyti bendrovę „MCB Finance Group plc“, penktadienį pirmaujanti tarptautinė vartojimo paskolų teikėja „International Personal Finance Plc“ (toliau – IPF) pranešė, kad įsigijo visą išleistąjį ir numatomą bendrovės „MCB Finance Group plc“ (toliau – MCB) kapitalą už 23,8 mln. svarų. MCB – tai finansavimo paslaugas vartotojams teikianti bendrovė, savo veiklą vykdanti Suomijoje, Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje bei Australijoje.

MCB siūlo kredito produktus 121 tūkst. aktyvių mažmeninių klientų penkiose šalyse. Bendrovė teikia paskolas, kurių dydis siekia iki 3000 eurų; paskolos grąžinimo terminas gali būti įvairus, tačiau ne ilgesnis nei dveji metai. Per 2013 m. bendrovė suteikė paskolų už daugiau nei 90 mln. eurų. Paskolas klientai gali gauti internetu arba kreipęsi į bendrovės partnerius.

MCB įsigijimas sudarys sąlygas IPF spartinti savo skaitmeninio verslo plėtrą bei vystyti „Hapi“ paskolų prekės ženklą, o tai yra vienas iš šios bendrovės pagrindinių strateginių prioritetų. IPF taip pat perims naujus skaitmeninius produktus ir platinimo kanalus – tai bendrovei naudinga, nes padės geriau patenkinti kintančius esamų ir būsimų klientų poreikius. Galiausiai, įsigijusi MCB, IPF plėsis ir geografiniu požiūriu – duris atvers naujos rinkos keturiose šalyse – Suomijoje, Estijoje, Latvijoje ir Australijoje, o bendrovės įtaka Lietuvoje tik sustiprės.

Bendrovę MCB ir toliau valdys esama valdyba, kuriai vadovauja generalinis direktorius Rami Ryhänen. Tikimasi, kad dabartiniai bendrovės prekės ženklai „Credit24“ bei „Sving“ ir toliau išlaikys savo savitumą esamose rinkose, taip užtikrinant esamiems MCB klientams teikiamų paslaugų tęstinumą. R. Ryhänenas bus atskaitingas IPF generaliniam direktoriui Gerardui Ryanui.

Komentuodamas šiandienos pranešimą, G. Ryanas sakė: „MCB įsigijimas yra svarbus žingsnis mūsų augimo strategijos vykdymo link. Sukurta skaitmeninių paskolų platforma, sėkmingos veiklos patirtis rinkoje ir kompetentinga komanda – visa tai, be abejonės, bus naudinga bendrovei IPF, o didesnė skaitmeninių produktų įvairovė bei nauji platinimo kanalai veiksmingai papildys mūsų bendrovės veiklą, t.y. mūsų pagrindinį paskolų teikimo namuose verslą bei neseniai Lenkijoje įsteigtą „Hapi“, paskolų internetu teikėją. Įsigiję MCB taip pat lengviau plėsime savo veiklą ir užimsime naujas, bet didelį potencialą turinčias rinkas. Sveikinu MCB komandą prisijungus prie augančios IPF šeimos ir tikimės sėkmingai bendradarbiauti visose mūsų rinkose.“

Išreikšdamas savo nuomonę dėl MCB įsigijimo, R. Ryhänenas sakė: „Nekantrauju prisijungti prie IPF komandos ir esu įsitikinęs, kad IPF lyderės pozicija rinkoje, 130 metų patirtis vartojimo paskolų srityje bei stipri ir pastovi finansinė padėtis turės naudos MCB veiklai. Šis sandoris atveria naujas bei patrauklias galimybes mūsų bendrovei, jos klientams ir darbuotojams.“

Bendrovė „International Personal Finance Plc“

Bendrovė „International Personal Finance Plc“ (toliau – IPF) – tai pirmaujanti tarptautinė vartojimo paskolų teikėja Vidurio ir Rytų Europoje bei Meksikoje.

Siūlydama paprastus, skaidrius ir personalizuotus finansinius produktus, IPF siekia pakeisti kasdienį savo klientų gyvenimą. Bendrovė teikia nedideles vertės, trumpalaikes paskolas 2,6 mln. klientų Lenkijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Vengrijoje, Meksikoje, Rumunijoje, Lietuvoje ir Bulgarijoje. 2015 m. bendrovė atvers duris ir Ispanijoje. Tvarus IPF verslo modelis grindžiamas unikalių ir glaudžių santykių tarp bendrovės klientų ir kredito tarpininkų palaikymu. Siekdama vystyti atskirą skaitmeninių paskolų verslą, 2014 m. IPF įsteigė „Hapi“ prekės ženklą.

IPF skatina integruotą bei atsakingą skolinimą ir mano, kad verslo bei socialinės atsakomybės strategijų įgyvendinimas yra būtina sąlyga, siekiant išlaikyti tvarų verslą. Veiksmingos bendrovės rizikos valdymo procedūros paremtos IPF verslo modeliu ir požiūriu į paskolų teikimą.

2013 m. IPF pajamos sudarė 746,8 mln. svarų, ikimokestinis pelnas – 118,1 mln. svarų, o paskolų suteikta už 1050,8 mln. svarų.  Tarptautiniu mastu IPF turi maždaug 7000 darbuotojų bei 30 000 kredito tarpininkų ir yra vienas iš didžiausių britų darbdavių Vidurio ir Rytų Europoje.

IPF įtrauka į FTSE 250 indekso sudėtį, o 2007 m. liepos mėn. ir į Londono vertybinių popierių biržos sąrašus. 2013 m. kovo mėn. IPF akcijos pradėtos kotiruoti ir Varšuvos vertybinių popierių biržoje. Pagrindinė bendrovės buveinė yra Lydse, Jungtinėje Karalystėje.

Daugiau informacijos: www.ipfin.co.uk

Daugiau informacijos:  

Rachel Moran, Ryšių su investuotojais skyrius, IPF, +44 (0) 113 285 6798

Nick Jones, Komunikacijos skyriaus vadovas, IPF, +44 (0) 113 285 6815

Neil Doyle, Paul Marriott, FTI Consulting“, +44 (0) 20 3727 1141 / 1341

Laura Puidokaitė | Provident Finansai Korporatyvinių reikalų vadovė El. p. laura.puidokaite@provident.lt