Kuo toks ypatingas refinansavimas?

refinansavimas

Viešojoje erdvėje vis dažniau linksniuojamas paskolų refinansavimas, kuris turi tiek naudų, kad net akys raibstą ir ausys linksta. Bent jau taip galėtų pasakyti mūsų senoliai, kurie su tuo niekada nebuvo susidūrę. Nors ką čia senoliai, refinansavimo naujumas turėtų nustebinti net tuos, kurie visas savo finansines transakcijas vykdė prieš gerus dešimt metų. Tuomet tik pradėjo plisti kaip virusas greitieji kreditai ir tai jau buvo didelė staigmena. O daugiau tai niekas apie nieką pagalvoti negalėjo.

O dabar atsiranda vis daugiau naujovių ir vis greičiau jos skinasi kelią į mūsų kasdienybė. Tas pats yra visur, su telefonais, kompiuteriais, buitiniais prietaisais… Atsiminkit kiek reikėjo metų, kol vieną kompiuterį pakeisdavo šiek tiek geresnis. Tas pats ir su telefonais. Iš pradžių buvo tik dideli, su dideliom baterijom, o paskui jau po daug metų atsirado spalvoti. Bet tam prireikė daug metų. Tas pats yra ir su paskolomis. Iš pradžių buvo tik didelės paskolos labai pasiturintiems dėdėms. O vėliau viskas pradėjo keistis su kreditinių kortelių atėjimu. Tuomet jau netruko ir greitieji kreditai pasirodyti ir dar visokios ten mandrios platformos, kur žmonės skolina vieni kitiems. Net negalėjai žmogus pagalvoti, kad kažkas tokio gali išdygti ant svieto. Bet dygsta, ir dar kaip greitai.

Mūsų bičiuliai Gimtojo Rokiškio laikraštyje parašė puikų straipsnį, kur jie aptarė kas yra refinansavimas ir kokia jo nauda. Atsakyti į abu klausimus labai paprasta, ką mūsų draugai ir padarė. Mes gal tik kiek glausčiau savo skaitytojams pateiksime tą informaciją ir perteiksime tas žinias, kad galėtumėte akimirksniu suprasti, kas ir kaip.

Pradėkim nuo refinansavimo apibrėžimo. Jis dar kartais yra vadinamas perkreditavimu. Viskas jau pavadinime turėtų būti aišku: jis pakeičia paskolą iš kelių į vieną ir pasirašant sutartėlę yra persiderama dėl sąlygų, kad tik skolininkui būtų lengviau ir paprasčiau. O kaip kitaip, gi nebūtų esmės ir logikos skolintis. Tai čia tuo pačiu yra ir jo nauda. Be yra dar viena nauda, kurią reikia pastebėti, nors neaktualu tai bus kiekvienam. Tai yra naujai atsirandanti galimybė dar gaut paskolą ant viršaus jau turimų. Galėtumėt pagalvot, kad čia nei aktualu, nei ką, nes ir taip gali pasiskolinti kada nori. Bet klystumėt šitoj vietoj, nes realybėj tai yra taip, kad gali turėti tiek daug skolų, kad niekas nebeskolina. O refinansavimas padaro taip, kad tų skolų konkrečiam laikui paėmus sumažėja ir todėl vėl žmogus gali skolintis.

Džiaugiamės, kad galime jus taip glaustai informuoti apie tai ir tikimės, kad tai buvo naudinga. Nepamiškite skolintis atsakingai!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *