Renkantis tarp asmeninės paskolos ir greito kredito

Jei manėte, kad pasirinkti tarp greitųjų kreditų kažkada buvo sudėtinga, tai dabar pasirinkimas išsiplėtė dar labiau. Aktyviai veikiančių ir savo paslaugas siūlančių kreditorių Lietuvoje kiek? 20? 30? Vienu žodžiu, pakankamai daug. Įsivaizduokite kiek laiko reikia skirti, kad galėtumėte rankiniu būdu ar net kažkokiu pusiau automatizuotu būdu palyginti kiekvieno iš šių kreditorių pasiūlymus. Pirma jums reikėtų atsirinkti tik tuos, kurių pasiūlymai atitinka jūsų keliamus reikalavimus, nes kai kurie kreditoriai skolina tik mažomis sumomis ir trumpam, o kiti – didelėmis sumomis ir ilgam.

Taip buvo, kai greiti kreditai buvo vienintelis savo srities pasirinkimas, t.y. kuomet tai buvo vienintelės paskolos internetu, kurias buvo galima gauti be didesnių pastangų ir vargo. Dabar viskas yra pasikeitę. Greitus kreditus siūlančių kreditorių Lietuvoje tikrai nesumažėjo, bet šalia jų atsirado daug „konkurentų”. Tai irgi yra paskolos internetu, tačiau jų negalima vadinti greitais kreditais, nes jų specifika skiriasi iš esmės. Pavardinkime bent keletą iš jų: vartojimo paskolos, refinansavimas ir asmeninės paskolos. Būtent paskutinės paminėtos paskolos sukuria didelį kontrastą greitiesiems kreditams ir nuo jų skiriasi labiau nei pavyzdžiui, vartojimo paskolos.

Kuo išskirtinės asmeninės paskolos?

Asmeninė paskola

Kai reikia greitojo kredito, tai jūs atsiverčiate kreditoriaus internetinį puslapį ir beveik visada prieš save matote paskolos skaičiuoklę. Ten galite pasirinkti norimą pasiskolinti sumą ir laikotarpį. Kartais net galite matyti preliminarias sąlygas, kurios tektų jūsų paskolai atsižvelgiant į jūsų pasirinkimus. Kažkokios detalės galutiniame rezultate gali pasikeisti ir skirtis nuo preliminarių skaičiuoklėje parodytų skaičių, bet bendrai, tai didelių skirtumų nebūna ir jų tikėtis nereikia. Iš kurios pusės pažiūrėsite, galite į tai žiūrėti kaip į greitų kreditų privalumą arba trūkumą.

Tai – tipinis greitasis kreditas. O netipinį rasti būtų labai sudėtinga. Asmeninė paskola yra viskas kas kito. Tai yra tokia paskola, kurios sąlygos yra pritaikomos konkrečiam klientui. Yra išanalizuojama kliento finansinė padėtis ir pasiūlomos ne bendros sąlygos kaip ir visiems klientams, bet būtent jo situaciją geriausiai atspindinčios sąlygos.

Didesnės pajamos? Tuomet jums bus pasiūlyta mažesnės palūkanos? Daug įsipareigojimų ir didelis jų santykis su pajamomis – jums pasiūlys mažesnę paskolos sumą ir didesnes palūkanas.

Tai – didžiausias asmeninių paskolų privalumas. Tokių paskolų reikėtų ieškoti ne greitų kreditų bendrovėse, bet tarpusavio skolinimo platformose ir kai kuriuose bankuose, kredito unijose. Kažkada ir provident.lt savo klientams siūlė taip individualiai pritaikytas paskolas.

Ką pasirinkti verta labiau?

Greitieji kreditai internetu

Galėtų atrodyti akivaizdu, kad rinktis reikėtų asmeninę paskolą, nes ten galima gauti paskolą mažesnėm palūkanom. Bet kita vertus, jei jūsų situacija yra pakankamai prasta, tai jums bus pasiūlytos gal net prastesnės sąlygos nei kad kreipiantis greitam kreditui gauti. Asmeninių paskolų standartai yra griežtesni, todėl jei galite gauti greitą kreditą, tai nebūtinai reiškia, kad jums taip pat galės būti išduota ir asmeninę paskola, juolab ne tokia, kurios sąlygos būtų žymiai geresnės nei tipinės paskolos iš kreditų bendrovės.

Bet padarykim prielaidą, kad abi paskolos jums gali būti išduotos vienodai sėkmingai. Tuomet reikšmingas skirtumas yra susijęs su greičiu ir palūkanomis. Greitieji kreditai – greiti ir brangūs, asmeninės paskolos – lėtos ir pigios. Taip galima būtų išsireikšti labai grubiai. Konkretūs skaičiai visada gali skirtis, bet jei į pagalbą bus pasitelktas paskolų palyginimas, tuomet galėsite aiškiai matyti kontūrus ir ribas, kuriose skiriasi greitieji kreditai ne tik nuo asmeninių paskolų, bet nuo paskolų internetu apskritai.

Nesvarbu kokią paskolą ar kurį kreditorių pasirinksite, visada paskirkite bent kelias akimirkas įsitikinti dėl savo pasirinkimo teisingumo ir palyginkite jas tarpusavyje. To nereikia daryti rankiniu būdu, nes paskolų palyginimas internete yra pilnai automatizuotas ir nemokamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *