Kalėdos

100 staigmenų idėjų

Ruošiantis didžiosioms metų šventėms sukame galvą, kokia dovana būtų geriausia mūsų artimiesiems ir draugams. “Provident“ Kalėdų proga dovanoja jums net 100 dovanų idėjų, tarp kurių ir tos, kurios nereikalauja didelių finansų.Linkime kūrybingų Kalėdų!Nemokamos dovanosMažo biudžeto dovanosIšskirtinės dovanos

Atsiminimų dėžutė

Padovanokite artimajam žmogui atsiminimų dėžutę. Ši dėžutė turėtų talpinti pačias gražiausias kartu praleistas akimirkas. Tad jas užrašykite ant lapelių ir sudėkite į dėžutę.

Rankų darbo žvakė

Padovanokite rankų darbo žvakę, kaip jos pagrindą galite panaudoti taurę, nenaudojamą stiklinę ar nedidelį stiklainėlį.

Pažadų kortelės

Padarykite 12 kortelių, jose užrašykite, ką pasižadate padaryti kiekvieną mėnesį. Kortelę dekoruokite paveiksliukais. Pvz. Gegužė – Užkandžiai, gėrimai, pagrindinis patiekalas ir desertas – visi skirtingose vietose. Gruodis – Kino teatras, spragėsiai, filmą išsirinksi Tu. Ir pan.

Kuponai

Iš popieriaus iškirpkite stačiakampius – tai bus kuponai. Juos suklijuokite. Ant jų surašykite pažadus, kuriuos pasižadate padaryti per metus. Tai gali būti ir ne itin malonūs namų ruošos darbai ar tai, ką jūs retai darote. Pvz. pusryčiai į lovą, sekmadienis pižamoje, visa diena šypsenos, diena nebambant ir pan. Padovanotus kuponus jūsų mylimas žmogus galės panaudoti bet kada, tačiau jūs turite pasiryžti juos visus įgyvendinti.

Slapta Kalėdų fėja

Tapkite slapta Kalėdų fėja. Tiesiog susikurkite naują el.paštą. Tegu jo adresas būna žaisimingas, pavyzdžiui, tavofeja@gmail.com. Kasdien rašykite savo brangiam žmogui laiškus – sakykite, kad mylite, linkėkite sėkmės darbe, kvieskite į namų kino teatrą (kartu žiūrėti filmą) ir pan. Būkite išradingi!

Sveikinimai paštu

Paštu išsiųskite visiems artimiesiems kalėdinius sveikinimus. Dar geriau, jeigu tai būtų atvirukai, kuriuos gaminote jūs pats ☺

Video sveikinimas

Vietoj įprastų sms kalėdinį sveikinimą nufilmuokite. Šiandien daugelis turime išmaniuosius telefonus, tad tai adaryti nebus sunku.

Įkvėpimas kitiems metams

Padovanokite įkvėpimą kitiems metams: pagaminkite iš kartono daug dėžučių arba vokelių, ant jų užrašykite situacijas, kuriose reikalingas įkvėpimas, paskatinimas ar motyvacija. Pvz, „Kai nesiseka darbe“, „Kai nėra įkvėpimo rašyti magistro darbą“ ir t.t. Užrašykite ir į jas įdėkite kruopščiai atrinktas motyvacines frazes, žymių žmonių mintis ar galiausiai savo mintis ir palinkėjimus.

Netikėti linkėjimai

Visą gruodį kas rytą netikėčiausiose namų vietose palikite ant lapelio užrašytą linkėjimą savo mylimajam/mylimajai. Vienąkart šaldytuve, kitąkart – priklijuotą ant veidrodžio ir t.t…

Jaukus puodelis

Bent kažkiek mokate megzti? Numegzkite “rankovę” puodeliui. Ir arbata neatšals taip greitai, ir puodelį bus labai malonu paimti į rankas.

Apelsinas vynui

Apelsinas puoštas gvazdikėliais, aprištas cinamono lazdele – puikus karštam vynui.

Arbata su palinkėjimais

Kalėdinės arbatos dėžutė su palinkėjimais: Nusipirkite dėžutę arbatos, kurios viduje arbatos pakeliai būtų dedami į popierinius maišelius. Vietoje tų maišelių iš balto popieriaus pasigaminkite savo vokelius, juos nudažykite, dekoruokite kad ir išpiešdami snaiges. Ant kiekvieno vokelio užrašykite palinkėjimą, kurio linkite, kitoje pusėje užrašykite „Linkiu Tau“.

Naminiai sausainiai

Iškepkite ir dekoruokite imbierinės tešlos sausainukus, juos sudėkite į permatomus maišelius ir perriškite spalvota juostele.

Dainų rinkinys

Įrašykite savo mylimam žmogui jums abiems gražių dainų rinkinį į kompaktinį diską. Nupieškite ir dekoruokite kompaktinės plokštelės viršelį.

Dekoruotas puodelis

Padovanokite puodelį, kurį pats jūs būtumėte išmarginęs kalėdiniais ornamentais, šiltų linkėjimu.

Naminė uogienė

Kalėdos – pats tinkamiausias metas draugams ir kaimynams padovanoti vasarą virtas uogienes ar kitas rudens derliaus gėrybes. Sukurkite savo etiketę-sveikinimą ir užklijuokite ant uogienės stiklainio.

Dėkliukas planšetei

Jei jūsų artimas žmogus naudojasi planšete ar išmaniuoju, pasiūkite jam dėkliuką.

Naminis pyragas

Iškepkite pyragą, kurį labiausiai mėgsta jūsų antra pusė, šeima, draugai.

Rinkinys vyrams

Rinkinys tėčiui: nusipirkite kelis įrankius (geriausia, kad būtų mediniai ir nespalvoti), taip pat vinių. Įrankius aprašykite, nuspalvokite savo rankomis, vinis suriškite į gražų ryšulėlį ir įdėkite į metalinį kibiriuką.

Kūno šveitiklis

Citrininis kūno šveitiklis: puodelis cukraus, mažiau nei puodelis alyvuogių aliejaus ir tiek pat kokosų aliejaus. Pridėkite kelis lašus ir citrinų eterinio aliejaus. Gražiai supakuokite ir užrikite kaspiną.

Receptų knyga

Padovanokite savo mylimam žmogui receptų knygą, o ją įteikite vakarienės metu, kurią patys pagaminsite išsirinkę patiekalus iš dovanojamos knygos.

Megztos dovanos

Numegzkite savo artimajam šaliką ar pirštines.O jeigu megzti nelabai mėgstate ar mokate, nupirkite kalėdinėje mugėje.

Naminis muilas

Padovanokite pačių gamintą muilą. Nepamirškite virdami pagardinti jį kvapniais eteriniais aliejai, įmesti levandos šakelę ar rožių žiedlapių. Sustingusį muilą supjaustykite, įvyniokite į maistinę plėvelę ir apriškite kaspinu

Šildyklė

Padovanokite rankų darbo šildyklę skausmui malšinti ar raumenų atpalaidavimui. Iškirpkite dvi norimo dydžio ir formos medvilnės iškarpas, jas susiūkite palikdami nedidelį plyšelį. Per jį supilkite į pagalvėlės vidų nevirtus ryžius, kviečius, pupeles ar vyšnių kauliukus, taip pat galite įdėti prieskoninių žolelių, levandų, gvazdikėlių rožių žiedlapių. Pagavėlę užsiūkite. Šią pagalvėlę priklausomai nuo dydžio reikia šildyti 2-3 minutes mikrobangų krosnelėje ir pridėti prie skaudamos vietos. Galima pagalvėlę naudoti ir šaldymui – tereikia palaikyti šaldytuve.

Žiemos popietė

Kalėdų rytą pagaminkite pusryčius, sudėkite juos į termosą ir nuvažiuokite papusryčiauti į gražią savo miesto vietą.

Prisiminimų knyga

Aprašykite, kaip susipažinote su Jums brangiu žmogumi. Įsivaizduokite, kad rašote knygą, tam, kad niekada nepamirštumėte ir įteikite pasirinktam asmeniui.

Dovana damai

Nupirkite plaukų šepetį, o jo nugarėlę dekoruokite spalvotais stikliukais, akmenėliais, užklijuokite metalinę ar iš kitos medžiagos padarytą to žmogaus pirmą vardo raidę.

Senio besmegenio rinkinys

Rinkinys sniego seniui lipdyti. Juk taip romantiška dviese lipdyti senį besmegenį:) Tai gali būti morka, angliukai, šluota, kibiriukas.

Marmuriniai puodeliai

Pagaminkite marmurinius puodelius. Jums reikės keramikinio puodelio, indo su vandeniu ir nagų lako. Nagų laką supilkite į vandenį ir panardinkite puodelį, jį sukinėdami ar panardindami kelis kartus gausite įvairias formas ir spalvos intensyvumą.

Piniginė tėčiui

Šauni piniginė tėčiui ar vyrui – jums tereikia iš odos iškirpti formą, joje pragręžti skylutes ir padaryti įpjovimus. Piniginė tiesiog susilanksto.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *